Ten Rengine Göre Nude Ruj Seçimi

Dramatik makyaj ya da natürel makyaj tercih eden her kadının mutlaka bir nude ruja sahip olması gerekir. Ten rengine göre nude ruj seçimi için bazı ipuçları vardır. Çok sayıda ten rengi mevcut olduğundan, ten tonunu en iyi tamamlayan rengin tanımlanması bazı deneyler gerektirir. Nude dudaklar, ten rengiyle nötr bir eşleşmeden ziyade cildinize göre daha açık veya daha koyu renkte olduğunda ideal bir görüntü sunuyor.

Doğru nude ruj rengini tespit etmek için öncelikle cilt alt tonunu bulmak gerekir. Bunun için yapmak gereken şey oldukça basittir. Bileğin damarlı kısmı incelendiğinde damarlar yeşil görünüyorsa sıcak, mavi görünüyorsa daha soğuk tonlu bir ten rengi olduğu söylenebilir.

Soğuk tonlu ten rengi için “pembe alt tonlu” ifadesi de kullanılabilir. Makyaj sanatçısı Ashleigh Ciucci, “Nude rujlar kendi dudak renginin en yumuşak versiyonu olmalıdır. Cildinize uygun en iyi nude rengi seçmek için, doğal dudaklarınızla en iyi uyan gölge rengi bulun, çünkü bu eşleşmiş görünümünü sağlayan aslında çıplak bir etki yaratan şey.

Ten Rengine Göre Nude Ruj Seçimi

Dudaklarınız yüzünüzdeki en pigmentli ve pembe renk tonlu lekelerden biridir, bu nedenle rengini ten tonu için çok hafif olan bir ruj ile iptal etmeye çalışırsanız, hasta gibi görünebilirsiniz.” diyor. Nude bir ruj seçerken çok açık veya çok koyu olmaması önemlidir. Bir yandan ceset gibi görünebilirsiniz, bir yandan kahverengi rujdan kurtulmaya çalışabilirsiniz. Sıcak tonlu bir cildiniz varsa açık pembe bir nude ruj tercih edebilirsiniz, bu sayede silik bir görüntüyü önlemiş olursunuz.

Soluk tenli kızlar çıplak bir dudak kullanabilirler. Beyaza yakın veya aşırı karamel içeren herhangi bir tondan kaçınmalıdırlar. Bronz ten rengini ortaya çıkarmak için ise, dudakların rengini nötrleyecek parlak bir nude ruj seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir